Google Family Link

Ücretsiz Araçlar Uygulaması
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut
  • Sürüm
  • Dil Türkçe
  • Geliştirici Google Inc.
Google Family Link, Android platformda ücretsiz olarak indirilebilen ebeveynlerin çocuklarını kontrol etmelerine olanak sağlayan bir uygulama olarak geliştirildi.

Ebeveynlerin Android telefon ve tabletlerde vakit geçiren çocuklarını kontrol edebilmeleri amacıyla geliştirilen Google Family Link uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ebeveyn denetim uygulaması olan Google Family Link ile anne babalar çocuklarının Google Play Store?dan indirdikleri oyun ve uygulamarı görebilme imkanına sahip oluyor. Böylece ebeveynler çocuklarının internette ne ile ilgilendiklerini, ne tarz oyun ve uygulama indirdikleri öğrenip ona göre takip altına alabiliyor. Ayrıca uygulama sayesinde, çocukların cihaz ile ne kadar süre ilgilendiklerini de öğrenip istedikleri süre kadar sınır koyabilir ya da kontrol altında tutabiliyor.

Uygulamanın güzel bir diğer özelliği ise uzaktan kontrol sağlanabiliyor olması. Ebeveynler aile bireylerinin linklerini uygulamaya ekleyerek bu bireylerin kontrolünü uzaktan da sağlayabiliyor. Bunun yanı sıra çocuklar bir oyun veya uygulama indirmek istediklerinde bu ebeveynlere bildirim olarak düşüyor. Böylece anne ve babalar çocukları için zararlı gördükleri uygulamarın indirilmesini engelleyebiliyor ya da indirmeleri için onay verebiliyor. Bir diğer özellik ise çocukların cihazlarda daha fazla vakit geçirmesini istemeyen ebeveynler, yine uzaktan kontrol sistemi sayesinde çocuklarının cihazlarını kilitleyebilme şansına sahip oluyorlar.

Google Family Link indir